Longines Heritage Military – wojskowa stylistyka i wyrazisty charakter

longines-heritage-military

Szwajcarskiej marce zegarmistrzowskiej Longines udało się połączyć historię i pomysłowość w modelu, którego estetykę zainspirowały motywy wojskowe. Odświeżone linie tarczy, często wykorzystywanej przez Longines we wczesnych latach XX wieku, sprawiają, że Longines Heritage Military urzeka subtelną i bardzo nowoczesną elegancją. Dwanaście dużych arabskich cyfr zaprezentowano na matowo czarnym tle, dzięki czemu wskazania czasu są bardzo wyraźne.

Longines wzbogaca swoją kolekcję Heritage o charakterystyczny model. Charyzmatyczny mężczyzna z zegarkiem Longines Heritage Military na ręku będzie przyciągał wiele spojrzeń pełnych podziwu, świadomy, że wspaniała estetyka modelu nie powstała kosztem niezawodności. Te cechy to fundamenty marki spod znaku uskrzydlonej klepsydry. Wzornictwo nowego zegarka dobrze wpisuje się w bogate dziedzictwo Longines. Wzory zaczerpnięto z modelu z 1918 roku, znajdującego się w historycznej kolekcji czasomierzy Muzeum Longines, działającego przy siedzibie głównej firmy w Saint-Imier.

Longines Heritage Military przywodzi na myśl zdyscyplinowane, emanujące solidnością modele wojskowe, ale jednocześnie błyskotliwie eksponuje znakomite zegarmistrzowskie rzemiosło marki. Kopertę o szczotkowanej powierzchni uzupełnia rowkowana koronka. Matowo czarną tarczę zdobi 12 dużych, malowanych cyfr arabskich, powlekanych luminescencyjną substancją Super-LumiNova®. Za czytelne wskazania, nawet w warunkach ograniczonej widoczności, odpowiadają także eleganckie wskazówki w stylu „Breguet” i pierścień o wzorze toru kolejowego.

W kopercie Longines Heritage Military ze stali szlachetnej o średnicy 44 mm zamknięto kaliber automatyczny L615.3 oferujący 42 godziny rezerwy chodu. Mały sekundnik i okienko datownika znajdują się na godzinie 6. Akcentem dopełniającym estetyczną perfekcję modelu jest elegancki pasek z czarnej skóry aligatora.