„Brylant Pindara” Katie Hickman

brylant-pindara-katie-hickman-1

Święta świętami, ale wiele z nas ma już dość tej całej bieganiny, porządków, zakupów… pora trochę odsapnąć. A cóż zrobić w taki nieciekawy pogodowo piątek? Oczywiście sięgnąć po książkę! Dziś polecamy Wam powieść osadzoną w siedemnastowiecznej Wenecji. Intrygi, bogactwo, uczucia – to wszystko i jeszcze więcej czeka na nas w książce „Brylant Pindara”.


Głównym bohaterem, jak nietrudno zgadnąć, jest Pindar. Zakochany nieszczęśliwie, gdyż jego ukochaną porwano jakiś czas temu do haremu. Nadal jednak nie może przeboleć tej straty. Przebywając w Wenecji zaintrygowała go historia tajemniczego brylantu. Podążając jego tropem, jak za nicią Ariadny, trafia właśnie do ukochanej – Celii. Czy to przypadek? I czy coś łączy jego ukochaną z brylantem (być może) sułtana? Oczywiście, żeby nie było zbyt łatwo – ktoś chce pogrążyć naszego bohatera. Dodatkowo oczywiście, przeszkodzić miłości. Jednak czy mu się uda? Sprawdź sama.

Aby jeszcze lepiej zrozumieć historię omawianej pary, sięgnijcie po pierwszą część „Drzwi do ptaszarni”.

„Barwny język, ujmujący klimat i szczegółowe opisy Wenecji pozwalają przenieść się w sam środek wydarzeń, dzięki czemu książka zupełnie pochłania. Urzekająca, magiczna, chwilami smutna ale przede wszystkim niesamowicie wciągająca. Pozwala uwierzyć, że prawdziwa miłość jest w stanie przezwyciężyć śmierć.”