Zadbaj o swoje paznokcie

zadbaj-o-swoje-paznokcie-1

Tyle mówi się o pięknych i zadbanych dłoniach, a przecież ich wizytówką są paznokcie! Jesienią przyjmujemy mniej witamin, więc i one na tym cierpią. Łamią się, rozdwajają, przebarwiają. Sprawmy, by przyciągały wzrok pięknym wyglądem, a nie stały się problemem.


Aby nasze paznokcie wyglądały pięknie nie tylko przez chwilę, trzeba poświęcać im trochę czasu przynajmniej raz na tydzień. Na początku zafunduj całym swoim dłoniom peeling z dostępnych produktów, kremów lub na sposób domowy – z oliwy z oliwek i cukru. Wcieraj miksturę okrężnymi ruchami w dłoń, fundując im przy okazji masaż. Po skończeniu, zmyj pozostałości ciepłą wodą.

Kolejnym krokiem jest zmiękczenie i usunięcie skórek. Do tego celu potrzebna nam będzie miseczka z ciepłą wodą, do której należy zetrzeć odrobinę mydła glicerynowego. W tak przygotowanej miksturze mocz ręce ok. 10 minut lekko przy tym masując skórki i paznokcie. Następnie opłucz dłonie pod ciepłą wodą i wysusz je dokładnie. Tak przygotowane skórki dobrze usuniesz drewnianym patyczkiem i przycinaj te dłuższe za pomocą specjalnych cążków do tego przeznaczonych.

Następnym etapem powinno być wygładzenie i nadanie kształtu paznokciom. Do tego celu użyć możesz polerkę do płytki paznokcia (najlepiej taką z najdrobniejszą fakturą). Unikaj obcinania paznokci obcinaczkami czy nożyczkami – piłuj je pilniczkiem zawsze w jedną stronę. Najlepiej od brzegu do środka.

No i na sam koniec to, co najbardziej rzuca się w oczy – czyli kolor paznokci. Dobór w zależności od gustu, długości paznokcia, ubioru czy choćby dostępnego lakieru. Paznokcie krótkie dobrze prezentują się w połączeniu z pastelowymi kolorami. Twoje długie paznokcie ładnie będą się prezentowały w ciemnych, krzykliwych kolorach. Pamiętaj jednak, by pod nie nałożyć specjalną odżywkę lub lakier bezbarwny. Unikniesz dzięki temu przebarwieniu paznokcia. Po wyschnięciu lakieru możesz użyć odrobiny oliwki, którą wetrzesz w skórki wokół paznokcia.

Nie wiesz, jaki wybrać kolor dla siebie? Jeśli czeka Cię różnorodny i intensywny tydzień, dobrze spisze się francuski manicure. Pasuje do każdego typu ubrania czy spotkania, na które się udajesz. Jest czysty i elegancki, ale w połączeniu z np. drobnym kryształkiem, doskonale sprawdzi się i na imprezie. Jeżeli szykujesz się specjalnie na wyjście nieformalne, dobrze wygląda kolor paznokci dobrany specjalnie do koloru Twoich dodatków lub części garderoby. Jeśli natomiast wybierasz się na imprezę andrzejkową, Halloween czy inne wariacje, zafunduj sobie na paznokciach szaleństwo. Jeżeli nie umiesz sama tworzyć na paznokciach żadnych wzorów, poproś o pomoc przyjaciółkę czy siostrę. Wspólnie możecie zaszaleć z brokatem, cyrkoniami czy kolorowymi wzorami. Ewentualnie możecie też zastosować gotowe naklejki na paznokcie (patrz jednak, by były idealnie dopasowane do płytki).

Pamiętaj, im więcej nakładasz lakierów na paznokcie, tym dłużej muszą schnąć! Lepiej też nałożyć kilka cienkich warstw niż jedną grubszą. Kolorowe kombinacje dobrze jest zabezpieczyć bezbarwnym lakierem.