Krótka lekcja makijażu

krotka-lekcja-makijazu-1

Od jakiegoś czasu panuje moda na eyeliner i robione nim „kreski” na oczach. Nie każda z nas jednak opanowała tę sztukę. Spoglądając na makijaż kobiet można zauważyć nieudolność, pośpiech i zły dobór sposobu ich malowania do kształtu oka. Chcielibyśmy temu zaradzić.


Kreska rysowana na powiece ma za zadanie optycznie zwiększyć lub zmniejszyć oko. Może również je wydłużać lub zmieniać kształt. Dlatego nie idźmy ślepo za modą, tylko starajmy się ją dopasować do siebie. Obecnie moda jest na różnego rodzaju i grubości kreski więc każda z nas znajdzie w niej coś dla siebie.

Na samym początku trzeba dobrać eyeliner. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów: w kamieniu, kremie, płynie, flamastrze lub pędzelku. Do tych pierwszych konieczne jest jeszcze dobranie pędzelka. Te cienkie są doskonałe dla osób początkujących – pozwalają bowiem na dokładne namalowanie kreski. Natomiast te grubsze świetnie nadają się dla kobiet, które mają już wprawę w malowaniu kresek na oku.

Jeśli chcemy, by nasz makijaż pozostał jak najdłużej na oku i był precyzyjny, nałóżmy na powieki bazę pod cienie lub korektor. Dzięki temu nasza kreska jak najdłużej pozostanie w doskonałym stanie. Rysując je nie zamykajmy do końca powieki, lepiej ją delikatnie przymknąć. Swoją pracę zacznijmy od wewnętrznego kącika oka, linię należy przeciągnąć jednym płynnym ruchem. Dla początkujących jest to kłopotliwe, dlatego przy linii rzęs mogą narysować sobie delikatne kropki, które później połączą ze sobą. Lekkie naciągnięcie powieki również będzie dla nas ułatwieniem. Teraz pozostaje nam już tylko dobór kreski.

Kocie oko
Jest dokonała dla dużych i małych oczu. Jak ją zrobić? Przy użyciu eyelinera szkicujemy kreskę na górnej powiece w kształcie rzęs i podniesiona ku górze na zewnętrznej jej części. Przy wewnętrznym kąciku oka kreska powinna być nieco grubsza. Pamiętajmy też, by wypełniając szkic nie był on grubszy nić 1/3 powieki. Rozszerzenie powinno zaczynać się przy końcu tęczówki.

Jaskółka
Nie polecana dla kobiet o małych oczach. Jaskółkę zaczynamy od narysowania na górnej powiece wzdłuż linii rzęs cienkiej kreski. Przy zewnętrznym kąciku oka lekko podwijamy ją ku górze tak, by była skośnym przedłużeniem dolnej linii rzęs. Następnie prowadzimy drugą linię, tym razem w przeciwnym kierunku, tworząc z już narysowaną linią delikatny trójkąt, który wypełniamy eyelinerem. Linię możemy narysować również wzdłuż dolnej linii rzęs tak, by łączyła się z tą górną.

Oko Kleopatry
doskonała na wieczorne wyjścia, świetnie komponuje się z drapieżnym wyglądem. Jest to prosta i mocna kreska, która wychodzi aż poza powiekę, gruba i mocno czarna. Może zajmować niemal połowę powieki. Jej dolna część powinna jednak zaczynać się dopiero od połowy oka.