Walentynkowa kolekcja biżuterii od D.I.C.

walentynkowa-kolekcja-bizuterii-od-d-i-c-1

„Ze wszystkich rzeczy wiecznych - miłość jest tą, która trwa najkrócej “ – napisał Jean Baptiste Poquelin, szerzej znany jako Molier.

Prawda to czy nie,  nie zmienia jednak faktu, że miłość i diamenty są wieczne, a do tego doskonale do siebie pasują.


To dlatego co roku holding Diamonds International Corporation przygotowuje kolekcje biżuterii, której tematem przewodnim jest miłość. I tak para romantyków w walentynkowy wieczór przyozdobić może swe palce obrączkami Romeo, w których wygrawerowane serce przyozdobione jest 16 diamentami (cena: 1.930 euro). Wciąż modną klasyką pozostaną zawieszki w kształcie serca, w wersji Julia (22 diamenciki na sercu – 1.240 euro) lub Otello (1 większy diament umocowany wewnątrz serca – 1040 euro).

Chyba każda z pań doceni wyznanie miłości poczynione poprzez podarowanie jej wisiorka  Desire (ang. pożądanie). Błękitny topaz w kształcie serca oprawiony jest w złotą biżuterię, a na ramionach wisiorka znajduje się 12 diamentów (cena – 1.390 euro). Błękitny topaz w kształcie serca zdobi także pierścionek Kate – delikatny, romantyczny, z małymi diamentami po bokach (cena – 1.040 euro). Walentynkowa edycja tego pierścionka przewiduje także opcję z fioletowym ametystem, również w kształcie serca.

Wszystkie wyroby biżuteryjne D.I.C. pochodzą z własnych pracowni jubilerskich firmy. Co unikalne, do każdego produktu dołączony jest raport, w którym, podobnie jak na certyfikacie, określone są właściwości 4C użytych kamieni. Aby raporty były pełne i wiarygodne, przygotowywane są  przez własnego gradera D.I.C. – gemmologa, który doświadczenie w ocenie diamentów zdobywał w Antwerpii.

Biżuterię walentynkową obejrzeć można w showroomie D.I.C. w słowackiej Żylinie, a zamówić za pośrednictwem spółki D.I.C. Polska.