Egzotyczne orzeźwienie w upalne dni

egzotyczne-orzezwienie-w-upalne-dni-1

Kochamy lato za niepowtarzalny smak świeżych, soczystych owoców. Upalne temperatury sprawiają, że w naszym menu znajdują się przede wszystkim lekkie potrawy i napoje, które chłodzą nas w gorące dni. Hellena Family idealnie łączy efekt orzeźwienia z intensywnym smakiem egzotycznych owoców.


Jak przetrwać upały?
Lato, jak każda pora roku, ma swoje plusy i minusy. Uwielbiamy długie, czerwcowe dni, pachnącą przyrodę, imprezy na świeżym powietrzu i świadomość, zbliża się okres wakacyjno-urlopowy. Jednak bardzo wysokie temperatury potrafią osłabić nasz organizm. By sezon letni upłynął całej rodzinie w doskonałym zdrowiu i humorze, warto pamiętać o kilku uniwersalnych zasadach:
* Dla zdrowej skóry – filtry UV
Choć stosowanie kremów z filtrem zazwyczaj kojarzy nam się z plażowaniem nad morzem, warto pamiętać, że promienie słoneczne oddziałują na nas każdego dnia. Po pracy, na spacerze czy pikniku. Latem, nawet jeśli pracujemy i spędzamy czas w mieście, codziennie powinniśmy stosować kremy z filtrem, by uniknąć poparzeń słonecznych. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na rodzaj karnacji – im jest jaśniejsza, tym filtr powinien być wyższy. Również dzieci, których skóra jest cienka i delikatna, powinny być smarowane tzw. „blokerami.”
* Dobry ubiór – dobre samopoczucie
I nie mamy w tym przypadku na myśli tylko sfery wizualnej. Latem warto postawić na naturalne, przewiewne tkaniny, na przykład len, cienką wełnę czy bawełnę, które pozwalają naszej skórze oddychać  i nie dopuszczać do przegrzewania organizmu. Mimo wysokich temperatur pamiętajmy o ubieraniu się  „na cebulkę”. Lekkie sweterki i blezery ochronią zbyt mocno opaloną skórę ramion, a także poratują w czasie typowo letnich zmian pogody, gdy zaskoczy nas ulewny deszcz i burza.


Właściwa dieta receptą na zdrowie latem
Ekstremalne temperatury wymagają od nas zmian w diecie. W większości przypadków latem bardzo chętnie tym zmianom ulegamy. Przygotowujemy chrupiące sałatki ze świeżych warzyw, delektujemy się cudownym smakiem soczystych owoców sezonowych, a na deser jemy orzeźwiające sorbety.  W miesiącach wakacyjnych szczególną uwagę warto zwrócić na spożycie płynów. By nie dopuścić do odwodnienia i utraty mikroelementów, należy pić dużo wody i napojów, które nawilżają i chłodzą organizm „od środka”. Doskonałym pomysł na orzeźwienie latem ma marka Hellena. Dzięki wyśmienitym napojom niegazowanym Hellena Family, egzotyczny klimat jest dosłownie w zasięgu ręki! Napój Niegazowany o Smaku  Brzoskwini i Moreli oraz Napój Niegazowany o smaku Mango, Ananasa i Pomarańczy nie zawierają konserwantów i sztucznych słodzików. Soczysty, intensywny smak i orzeźwienie, po które można sięgnąć w każdej chwili, to prawdziwie owocowa recepta na upalne dni.