Czas na zmianę! Nowa szczoteczka Jordan Advanced

czas-na-zmiane-nowa-szczoteczka-jordan-advanced-1

Regularna wymiana szczoteczki jest niezwykle ważna dla skutecznego usuwania płytki nazębnej, oraz dokładnego oczyszczania zębów i dziąseł. Często zapominamy o upływie 3 miesięcy, po których należy użyć nowej szczoteczki. Marka Jordan przygotowała odświeżoną linię szczoteczek Advanced, które przypominają o zmianie. Nowa wersja Advanced posiada granatowe włosie Change MeTM, które po 3 miesiącach regularnego szczotkowania zębów odbarwia się na kolor biały, sygnalizując potrzebę wymiany szczoteczki na nową.


Dentyści rekomendują wymianę szczoteczek co 3 miesiące, a także po przebyciu chorób takich jak grypa, przeziębienie i infekcje jamy ustnej. Ekspert marki Jordan, stomatolog współpracująca z Fundacją Wiewiórki Julii Paulina Wojas wyjaśnia – Po upływie 3 miesięcy używania szczoteczk, posiada ona znacznie mniejszą skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej. Zużycie włókien powoduje, że nie docierają one do wszystkich zakamarków jamy ustnej. Zauważalnym efektem zużycia szczoteczki jest rozchodzenie się włosia na boki i jego wytarcie. W włóknach szczoteczki gromadzą się też drobnoustroje, co również przemawia za regularną wymianą.

Szczoteczka Jordan Advanced posiada unikalne włosie Change MeTM , które zmieniając kolor po 3 miesiącach używania, przypomina o wymianie szczoteczki na nową. Odpowiednia ilość i ułożenie włosia oraz ergonomiczna rączka pozwalają na skuteczne i dokładne czyszczenie wszystkich powierzchni jamy ustnej. Przedłużone włosie na końcu główki dociera do trudnodostępnych miejsc.