La Grande Classique de Longines – elegancja wystrojona w kolory

la-grande-classique-de-longines-–-elegancja-wystrojona-w-kolory

La Grande Classique de Longines stanowi uosobienie wieloletnich estetycznych tradycji marki spod znaku uskrzydlonej klepsydry. Klasyczna elegancja i smukły profil koperty sprawiają, że styl linii można określić jako ponadczasowy. Dziś Longines oferuje nowe modele w swojej legendarnej kolekcji, wzbogacając je o kolory.

Reprezentujące ducha tradycji wzornictwa Longines zegarki z kolekcji La Grande Classique de Longines po raz pierwszy zostały  zaprezentowane w 1992 roku. Od tego czasu modele te stały się symbolem klasycznej elegancji Longines i do dziś zdobią nadgarstki tych, którzy wiedzą, jak docenić wartościowe przedmioty.

Dziś, szwajcarska marka zegarmistrzowska wzbogaca tę linię o jeszcze bardziej wyrafinowane kombinacje, łącząc nowe kolory tarcz i pasków. Odcienie różu, błękitu i bieli odmieniają te eleganckie czasomierze stworzone, by wskazywać najważniejsze momenty w życiu.

Podobnie jak w przypadku innych modeli z kolekcji La Grande Classique de Longines, czar nowych wariacji drzemie głównie w ich niezwykle smukłej stalowej kopercie. W przypadku zegarków z mechanizmami kwarcowymi jej grubość wynosi zaledwie 4,20 mm i 4,45 mm. Zegarki są dostępne w dwóch rozmiarach 24,00 i 29,00 mm średnicy. Tarcze z masy perłowej mają tło z gwieździstym wzorem w odcieniu różu, błękitu lub bieli. W niektórych wersjach delikatną powierzchnię tarcz i pełne gracji linie kopert zdobią brylanty. Paski z aligatora
w odcieniach różu, błękitu lub bieli powielają miękką kolorystykę tarczy i harmonijnie dopełniają obraz zegarka. Dostępne są także wersje na bransolecie ze stali, która dzięki wyszukanemu kształtowi ogniw w wykwintny sposób adaptuje się do kształtu nadgarstka.

Nowe zegarki zachowują wszystkie cechy, które przyniosły tej legendarnej kolekcji sukces na całym świecie, a także dowodzą potwierdzanej przez Longines nie raz eksperckiej wiedzy
w zakresie współczesnej elegancji.