Pielęgnacyjne podium

pielegnacyjne-podium

Dbanie o skórę jest jak bieg na długim dystansie. Potrzebna jest motywacja. Czasem w pocie czoła, czasem na skraju wyczerpania, ale konsekwentnie do celu, na sam szczyt.  Bo nic nie jest w stanie zniechęcić sportowca do osiągnięcia najlepszego wyniku. Ze skórą jest tak samo. Potrzebna jest motywacja, wytrwałość, cierpliwość i duże chęć. Bo my wiemy, że żaden „duży” sukces nie spada z nieba.

złoto = oczyszczanie
Trzy minuty to czas potrzebny na to, by oczyścić skórę z makijażu i zanieczyszczeń. Inaczej: 180 sekund, aby Twoja skóra mogła wziąć głęboki oddech. To podstawa. Trzy minuty to też czas potrzebny na to, by pokonać dystans 1500m i pobić rekord świata. Inaczej to 180 sekund wielkiego wysiłku i rywalizacji do zdobycia złotego medalu. Ten, kto startuje w wyścigu po złoto, daje z siebie wszystko.

Podczas codziennych zabiegów oczyszczania trzeba pomóc skórze aby dawała z siebie wszystko, lepiej się regenerowała i odnawiała. Zabiegi oczyszczania skóry twarzy stanowią ponad połowę sukcesu w codziennej pielęgnacji.

Żadna kobieta dbająca o swoją urodę nigdy nie pójdzie spać bez dokładnego zmycia makijażu. Odpowiednio wykonany demakijaż ma za zadanie usuniecie warstwy makijażu zmieszanego z potem,  łojem i kurzem. Ale zawodowiec wie, że to nie wszystko, bo skóra gromadzi na sobie wiele innych zanieczyszczeń. Dlatego prawdziwe oczyszczanie to demakijaż, mycie i tonizacja skóry. Tylko tak przygotowana skóra w całości może przyjąć składniki aktywne dostarczane w serum czy kremie. W tak prostej czynności jak oczyszczanie, jest naprawdę wiele do odkrycia.

A co z mężczyznami? Może nie stosują makijażu, ale tak samo gromadzą na skórze zanieczyszczenia, pot, łój, kurz itp. I tak samo jak myją zęby pastą do zębów, powinni umyć skórę twarzy odpowiednio dobranym produktem.

srebro = pielęgnacja podstawowa
Jednym z wielu niebezpieczeństw jakie zagrażają maratończykom jest odwodnienie. Przez ponad dwie godziny, podczas biegu na dystansie 42 kilometrów 195 metrów, zawodnicy muszą uzupełniać gospodarkę wodną i mineralną. Intensywność pocenia się wzrasta z 25ml do około 1 – 1,5 litra / na godzinę, więc tu sprawdza się tyko dobrze przemyślana strategia. Tak jak w pielęgnacji skóry.

Każda skóra, bez względu na wiek, czy rodzaj potrzebuje nawilżania. Dlatego po dobrym oczyszczeniu nawilżanie to kolejny krok, o który trzeba zadbać. Na szczęście dobre kosmetyki są tak skonstruowane, że łączą działanie nawilżające np. z przeciwzmarszczkowym, czy wzmacniającym naczynka.  Warunkiem do osiągnięcia najlepszego wyniku jest używanie dobrze dopasowanego kosmetyku. Innego na dzień, na noc i pod oczy. Bo każdy z nich ma swoje określone zadanie. I już.

brąz = pielęgnacja uzupełniająca
Mogłoby się wydawać, że brąz ma mniejsze znaczenie. Ale pamiętajmy że to nadal podium.

W pielęgnacji kosmetyki uzupełniające pełnią bardzo ważne zadanie, dając skórze dodatkowe wsparcie. Peelingi, maski, czy serum to nie arsenał na co dzień, ale stosowane od czasu do czasu, dają skórze „kopa” do lepszego działania. Bo nawet najlepszemu sportowcowi potrzebny jest odpoczynek.

To co może peeling, maska i relaksująca kąpiel?  Sprawdź także nasz pomocnik, który pozwoli dobrać kosmetyki dla Twojej skóry.

ps
podium – zajmuje tylko ten, kto dał z siebie wszystko. Na szczęście w pielęgnacji na podium jest zdecydowanie więcej miejsca.