Jak nie zwariować przed Świętami

jak-nie-zwariowac-przed-swietami

Grudzień to miesiąc gorączkowych przygotowań do Świąt. Sprzątanie, gotowanie, poszukiwanie odpowiednich podarunków dla najbliższych i do tego praca oraz opieka nad dziećmi sprawiają, że czujemy sięcoraz bardziej zmęczeni i zapominamy radości, którą powinniśmy czerpać ze wspólnych chwil z rodziną. Jak więc zrelaksować się w tym trudnym dla nas okresie?

Herbaty, które pomogą się odprężyć

Kluczem do świątecznego sukcesu jest dobry plan i… odpowiedni relaks. Chcąc bez szwanku na zdrowiu i psychice dotrzeć do Gwiazdki należy poświęcić jeden wieczór na porządne zaplanowanie działań i… podzielenie się nimi z najbliższymi. Sprzątanie to czynność, którą równie dobrze można oddelegować mężowi lub nastolatkom. Ulepić pierogi może z kolei mama, a siostra upiecze ciasto. Ty będziesz mogła bez pośpiechu zająć się pozostałymi rzeczami bez ryzyka, że z czymś nie zdążysz. Warto również znaleźć kilka chwil dla siebie, podczas których będziesz mogła wypić relaksującą herbatę wykonaną według przepisów ekspertów marki Akbar.

Miodowa herbata

Miód znany jest z wielu właściwości wspierających organizm. Łyżeczka dodana do herbaty będzie niezastąpiona w okresie zwiększonego wysiłku fizycznego i umysłowego – uzupełni niedobór ważnych związków i pierwiastków mineralnych, które mają wpływ na zszargane nerwy.

Składniki:

  • Herbata AkbarPureCeylon
  • Miód pszczeli
  • 2 plasterki cytryny

Przygotowanie:

Herbatę parzymy przez ok. 5 minut (parzenie herbaty dłużej niż 3 minuty daje efekt uspokajający). Kiedy napój będzie gorący (ale nie wrzący) dodajemy miód i cytrynę. Pamiętajmy, że dodanie tych składników do wrzącej wody może spowodować utracenie ich korzystnych dla organizmu właściwości.

Herbata z liśćmi mięty

Mięta również pozwoli uspokoić zszargane nerwy. Załagodzi niepokój oraz napięcie. Dodatkowo relaksuje również… mięśnie gładkie w jelitach, co niweluje skurcze oraz bóle brzucha.

Składniki:

  • Herbata AkbarPureCeylon
  • Kilka listków mięty pieprzowej
  • 2 kostki brązowego cukru

Przygotowanie:

Herbatę parzymy przez ok 5 minut. W szklance ucieramy liście mięty z cukrem. Kiedy herbata będzie ciepła dodajemy ją do mieszanki z miętą.

Herbata z lawendą

Lawenda w kosmetyce i farmaceutyce stosowana jest od starożytności. Znana jest w szczególności ze swojego zapachu, ale nie można zapominać, że jest także bogata w wiele składników dobroczynnych dla naszego organizmu. Uspokaja i łagodzi skutki stresu. Warto więc wykorzystać ją do sporządzenia relaksującego naparu.

Składniki:

  • Herbata AkbarPureCeylon
  • ½ łyżeczki suszonej lawendy
  • Miód

Przygotowanie:

Herbatę i lawendę parzymy przez ok. 5 minut. Kiedy napój będzie ciepły dosładzamy do smaku miodem.