Klimatyzatory kasetonowe Samsung Wind-Free™

klimatyzatory-kasetonowe-samsung-wind-free™

Chociaż astronomiczne lato jeszcze się nie rozpoczęło, temperatury w Polsce już kilkakrotnie przekroczyły 30 stopni. Po rekordowo ciepłym kwietniu, przyszedł upalny maj, więc w tym roku wcześniej zaczęliśmy szukać skutecznych metod chłodzenia. Firma Samsung przedstawiła nową ofertę systemów klimatyzacji, obejmującą 4-kierunkowe oraz 1-kierunkowe klimatyzatory kasetonowe Samsung Wind-Free™.

Dyskretny powiew

Latem szczególnie często doskwierają nam przeziębienia i infekcje, spowodowane zbyt gwałtowną zmianą temperatur. Kiedy na zewnątrz panuje skwar, po wejściu do pomieszczenia z włączoną klimatyzacją zazwyczaj odczuwamy nieprzyjemny chłód. Aby wyeliminować tę niedogodność w kasetonowych klimatyzatorach Samsung Wind-Free™ zastosowano zaawansowaną technologię Wind-Free™ Cooling. W przypadku 4-kierunkowego klimatyzatora Wind-Free powietrze jest wydmuchiwane przez 15 700 umieszczonych w panelu mikrootworów, a w przypadku 1-kierunowych – przez 10 000. Otwory pozwalają na spokojny przepływ powietrza, który obejmuje równomiernie całe pomieszczenie. Dzięki temu użytkownicy nie odczuwają nieprzyjemnego uczucia zimna, a jedynie komfortowy chłód.

Inteligentny tryb chłodzenia

Utrzymać odpowiednią temperaturę pomaga także dwustopniowy system regulacji. Jeśli chcemy szybko i skutecznie schłodzić pomieszczenie przed dojściem do biura, to możemy zaprogramować urządzenie na silniejszy przepływ powietrza – Fast Cooling. Im szersza i większa łopatka klimatyzatora, tym szybsze schłodzenie dużej powierzchni bez pomijania niektórych stref. W klimatyzatorze 4-kierunkowym duże, zoptymalizowane łopatki zapewniają szeroki zasięg chłodzenia, co poprawia cyrkulację powietrza oraz umożliwia szybkie schłodzenie całego pomieszczenia. Kiedy osiągniemy już pożądaną temperaturę we wnętrzu, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb Wind-Free™ Cooling, który zadba o utrzymanie komfortu termicznego bez uczucia przeciągu. Funkcja dwustopniowego przełączania pozwala uzyskać nie tylko optymalną temperaturę, lecz także względną wilgotność.

Czujnik ruchu

Kasetonowy 4-kierunkowy klimatyzator Samsung Wind-Free™ został także wyposażony w specjalnie zaprojektowany czujnik ruchu. Wykrywa on umiejscowienie osób w pomieszczeniu i na tej podstawie dostosowuje przepływ powietrza.

Zdalna regulacja

Kiedy na zewnątrz temperatura gwałtownie wzrasta, dużym ułatwieniem może być możliwość zdalnej obsługi urządzenia. Dzięki aplikacji SmartThings na smartfona, możemy nie tylko kontrolować funkcje klimatyzatora, lecz także zsynchronizować go z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu. Aplikacja pozwala także monitorować średnie zużycie energii elektrycznej, dlatego nie musimy się już obawiać rachunków za prąd.