Ferie bez kaszlu – nie zmieniaj swoich planów!

ferie-bez-kaszlu

Sezon ferii zimowych to dla wielu z nas upragniona chwila wytchnienia od codziennego pędu i natłoku obowiązków. Niestety jest to także okres, w którym szczególnie narażeni jesteśmy na infekcje dróg oddechowych. Uciążliwy kaszel potrafi pokrzyżować nawet najlepsze plany. Jak tego uniknąć? Wystarczy zareagować szybko i skutecznie.

Zimowe wakacje

Już w połowie stycznia dla niektórych uczniów, m.in. z Wielkopolski, Kujaw czy województwa świętokrzyskiego, rozpoczęły się ferie zimowe. Dwa tygodnie odpoczynku od szkoły to dobry moment na wyjazd nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Dodatkowo, początek roku to ulubiony okres miłośników narciarstwa i snowboardu, którzy masowo wyruszają w kierunku zimowych kurortów. Niestety nawet najlepiej zaplanowaną podróż mogą pokrzyżować nieprzyjemne objawy infekcji. Szczególnie uciążliwe są napady uporczywego kaszlu, które nie pozwalają normalnie funkcjonować. Jak wynika z badania[1] przeprowadzonego na zlecenie markiDeflegmin, blisko 1/3 ankietowanych, u których pojawił się kaszel, rezygnuje ze sportu i aktywności fizycznej. Co ciekawe, wycofanie się z wyjazdu w podobnej sytuacji deklaruje zaledwie 2% respondentów. Dlatego, szczególnie w okresie zimowym, kiedy łatwiej o rozwój niepożądanych dolegliwości, warto szybkopodjąć skuteczne kroki w walce z kaszlem - tak,aby nie przeszkodził nam on w realizacji planów.

Raz dziennie

Konieczność pamiętania o kolejnych dawkach leku może być uciążliwa – zwłaszcza podczas pełnego wrażeń wyjazdu. Na rynku dostępne są jednak rozwiązania, które pomogą skutecznie złagodzić kaszel i nie wymagają częstego stosowania. Kapsułki Deflegmin, dzięki przedłużonemu uwalnianiu,działają przez całą dobę. Wystarczy zażyć jedną dawkę leku raz dziennie. Warto pamiętać, że kaszel to odruch obronny organizmu, który ma za zadanie pozbycie się zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Dobrze jeststosować takie preparaty, które wspomogą jej usuwanie bez podrażniania błony śluzowej. W czasie zimowych wypadów i szaleństwa na stoku, warto pamiętać także o odpowiedniej ochronie gardła przed wiatrem i ujemnymi temperaturami, tak by nie narazić się na dodatkowe infekcje.

 

[1]   Badanie ilościowe, realizowane techniką CAWI, na ogólnopolskiej próbie kobiet w wieku 25-49 lat, N=500, w terminie: 24-26.09.2018; instytut badawczy: Zymetria.