Recykling nowocześnie – kandydat na Posła wyjaśnia jak.

3a

Kupowanie, oszczędzanie, zarabianie pomaganie, dbanie o środowisko. Czy wiesz, że wykonując jedną czynność możesz połączyć to wszystko?

Brzmi jak slang sprzedażowy, ale to nic bardziej mylnego. Jak wiemy, świat pełen jest innowacji, udanych bądź nieudanych rozwiązań czy też pomysłów kończących się tylko na dobrych chęciach. W okresie przedwyborczym wszystkie obietnice i plany rosną do ogromnych rozmiarów, jednak to, nad czym pracuje kandydat na Posła – Tomasz Klaja - jest rozwiązaniem realnym, dającym szereg korzyści dla każdego człowieka, niezależnie od wieku czy preferencji zakupowych.

Ten pomysł pomoże zarabiać, dbać o środowisko, a nawet pomagać potrzebującym. Jeśli chcesz zaoszczędzić lub pomóc potrzebującym, a jednocześnie zadbać o środowisko, ten pomysł jest dla Ciebie.

Plan, który jak podkreśla Tomasz Klaja jako pierwszy chciałby wdrożyć po objęciu stanowiska Posła to automaty do recyklingu butelek plastikowych i metalowych puszek. Takie urządzenia znajdowałyby się w najbardziej kluczowych punktach, miejscach uczęszczanych przez ludzi jak supermarkety, okolice centrum miast. W praktyce miałoby to wyglądać następująco: jak zwykle robimy codzienne zakupy, a opakowania po zużytych napojach trafiają do automatów przyjmujących butelki i puszki. Za każdą „zjedzoną” przez automat butelkę/puszkę naliczane byłyby punkty, które można będzie na miejscu wymienić na drobne pieniądze. Jednak to nie wszystko! Zgromadzone środki można będzie w  gromadzić w „skarbonce” w aplikacji mobilnej i samodzielnie decydować, na jaki cel będą te środki przeznaczane. Opcje, jakie byłyby dostępne to przelewanie punktów na organizacje non-profit na przykład fundacji, szpitali czy schronisk dla zwierząt lub wymiana na bony zakupowe. Dzięki temu regularne zwracanie zużytych opakowań (które i tak generujemy) będzie na nas zarabiać. Tomasz chce wprowadzić to rozwiązanie lokalnie w powiecie wadowickim i oświęcimskim.– tutaj od naszych wyborców ma wszystko się rozpocząć. Gdy już rozwiązanie sprawdzi się lokalnie, będzie rozszerzane z biegiem czasu na kolejne rejony. Jak widać w prosty i przejrzysty sposób dbanie o środowisko, zarabianie i pomaganie może dziś połączyć się w jedno słowo.

„13 października oddaj mi to, co najcenniejsze – swój głos, a zobaczysz, że zaczniemy świetne zmiany od zaraz!” – zachęca Tomasz Klaja.

Materiał sfinansowany przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni