Zaczyna się sezon na alergie. Jak zapewnić sobie ulgę?

zaczyna-sie-sezon-na-alergie.-jak-zapewnic-sobie-ulge

Wiosna to czas kiedy natura zaczyna się budzić do życia, kwitną kwiaty, a drzewa zaczynają się zielenić. Większość z nas cieszy się ze słonecznych i coraz cieplejszych dni, niestety dla alergików to czas dokuczliwych objawów związanych z pyleniem traw i drzew. Ich pyłki krążą w powietrzu i przenikają do naszych domów przez tak chętnie otwierane wiosną okna. Czy istnieje sposób na to, aby poczuć ulgę w tym okresie?

Pierwsze ciepłe dni to dla wielu okazja do długich spacerów, rowerowych wycieczek i relaksu w przydomowych ogródku. Dla innych to zwiastun kataru, kaszlu, problemów z oddychaniem i zaczerwienionych oczu. Alergicy dobrze wiedzą, jak wspomniane objawy potrafią uprzykrzyć życie. Pod koniec marca i na początku kwietnia zmagają się ze skutkami pylenia drzew, które można spotkać na każdym kroku. Na zewnątrz pyłki krążą w powietrzu i trudno jest się uchronić przed ich wpływem. A co z naszymi mieszkaniami? Przecież wiosną z chęcią otwieramy okna wpuszczając do wnętrz świeże powietrze, za którym tęskniliśmy całą zimę. Niestety wraz z nim do pomieszczeń przedostają się cząsteczki alergenów, w tym także roztocza i zarodniki pleśni. Czy to oznacza, że wiosną nie ma ucieczki przed alergią? Nic bardziej mylnego – w walce z alergenami pomogą oczyszczacze powietrza Samsung.

Pyłek nie siada

Każdy alergik marzy o tym, by poczuć ulgę. Uciążliwe kichanie, drapiący kaszel i podrażnione oczy mogą skutecznie przyćmić uroki wiosny. W naszych mieszkaniach możemy jednak poczuć się wolni od dokuczliwych dolegliwości. Pomoże w tym jeden z pięciu modeli oczyszczaczy powietrza Samsung, które usuwają aż do 99,97%* wszystkich zanieczyszczeń, w tym alergenów. Ich skuteczność gwarantują 3 filtry: wstępny, który zatrzymuje m.in. kurz i sierść, filtr węglowy eliminujący niebezpieczne gazy i zapachy oraz filtr HEPA 13 walczący z alergenami, bakteriami i roztoczami oraz wyłapujący cząsteczki PM1,0, PM2,5 i PM10 wchodzące w skład smogu. To właśnie ten ostatni – wysokoskuteczny filtr HEPA 13 zatrzyma cząsteczki odpowiedzialne za nasze gorsze samopoczucie podczas ataku alergii, a my możemy poczuć natychmiastową ulgę.

Ulga przez całą dobę

Wiosną nie chcemy sobie odmawiać otwierania okien i balkonów. Wiąże się to jednak z ryzykiem przedostania się alergenów do pomieszczeń. Gdy zamkniemy już okno po wywietrzeniu pomieszczenia, możemy ustawić tryb automatyczny w oczyszczaczach powietrza Samsung i mieć pewność, że urządzenie zareaguje, gdy tylko stan powietrza się pogorszy. Szkodliwe cząsteczki zostaną bowiem automatycznie wykryte i usunięte, dzięki dostosowaniu mocy pracy oczyszczacza do stanu powietrza w domu. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość zarządzania urządzeniem z poziomu aplikacji SmartThings. To doskonałe rozwiązanie gdy nie ma nas w domu, a chcemy wrócić do pomieszczenia wolnego od zanieczyszczeń i poczuć ulgę oddychając powietrzem wolnym od alergenów, bakterii czy roztoczy. Oczyszczacz można zdalnie włączyć, sprawdzić stan powietrza w danej chwili i ustawić tryb pracy. Korzystając z oczyszczacza powietrza, nie musimy też martwić się o nasze samopoczucie w nocy. Wielu alergików ma bowiem problemy ze snem przez katar i kaszel. Spokojną i zdrową regenerację zagwarantuje tryb nocny, w którym urządzenie pracuje na poziomie nawet 20 dB**. Dzięki cichej pracy i wygaszonemu wyświetlaczowi powietrze oczyszczane jest niezauważalnie przez całą noc.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie z którego warto korzystać cały rok, zwłaszcza gdy jesteśmy uczuleni na pyłki drzew i roślin. Jego zbawienne działanie odczują też osoby uczulone na kurz, czy roztocza. Obecność oczyszczacza w mieszkaniu zagwarantuje ulgę w alergii i oczyści powietrze ze szkodliwych cząsteczek wpływających na nasze samopoczucie.

 

* Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

** Dane dla modeli AX90R7080WD, AX60R5080WD, AX47R9080SS. Pełna specyfikacja wszystkich modeli na www.tlendobry.pl