Wegańskie mini pączki kokosowe ze skórką pomarańczy

weganskie-mini-paczki-kokosowe-ze-skorka-pomaranczy-thermomix-small-1612634210.jpg

Przygotowanie:

Posypka
1.  Z pomarańczy obrać skórkę, bez białych błonek. Skórkę pokroić na 1-2 cm kawałki, odstawić. Z ½ pomarańczy wycisnąć sok, odstawić.
2.  Do czystego i suchego naczynia miksującego włożyć skórkę obraną z pomarańczy, dodać wiórki kokosowe, zmielić 15 s/obr. 10. Przesypać do innego naczynia, odstawić.


Mini pączki
3.  Na pokrywie naczynia miksującego postawić miseczkę, odważyć do niej syrop z agawy, odstawić.

4.  Do naczynia miksującego wsypać cukier, zmielić 15 s/obr. 10. Cukier puder zgarnąć kopystką ze ścianek na dno naczynia miksującego.

5.  Dodać wyciśnięty wcześniej sok z pomarańczy, mleko kokosowe, olej i malibu, wymieszać 10 s/obr. 3.

6.  Dodać mąkę i proszek do pieczenia, wymieszać 20 s/obr. 5. Przełożyć do miski, następnie nabierać porcje powstałego ciasta i formować z nich kulki (Ø 2-2,5 cm).

7.  Na kuchence w dużym garnku rozgrzać olej. Mini pączki smażyć z każdej strony do momentu, aż będą złotobrązowe (patrz wskazówka). Usmażone pączki wyjąć łyżką cedzakową i wyłożyć na papierowy ręcznik. Odsączone pączki obtoczyć w odważonym wcześniej syropie z agawy, a następnie w przygotowanej wcześniej posypce.

8.  Wegańskie mini pączki kokosowe ze skórką pomarańczy podawać bezpośrednio po przygotowaniu.

 

Przygotowanie bez urządzenia Thermomix®:

Posypka
1.  Z pomarańczy obrać skórkę, bez białych błonek. Skórkę pokroić na 1-2 cm kawałki, odstawić. Z ½ pomarańczy wycisnąć sok, odstawić.
2.  Skórkę obraną z pomarańczy zmiksować z wiórkami kokosowymi. Odstawić w miseczce.


Mini pączki
3.  Cukierzmielić na cukier puder, przełożyć do miski.
4.  Dodać wyciśnięty wcześniej sok z pomarańczy, mleko kokosowe, olej i malibu, zmiksować.
5.  Dodać mąkę i proszek do pieczenia, ponownie zmiksować. Przełożyć do miski, następnie nabierać porcje powstałego ciasta i formować z nich kulki (Ø 2-2,5 cm).
6.  Na kuchence w dużym garnku rozgrzać olej. Mini pączki smażyć z każdej strony do momentu, aż będą złotobrązowe (patrz wskazówka). Usmażone pączki wyjąć łyżką cedzakową i wyłożyć na papierowy ręcznik. Odsączone pączki obtoczyć w odważonym wcześniej syropie z agawy, a następnie w przygotowanej wcześniej posypce.
7.  Wegańskie mini pączki kokosowe ze skórką pomarańczy podawać bezpośrednio po przygotowaniu.

Wskazówka

  • W razie potrzeby w punkcie 6. przed formowaniem pączków oprószyć dłonie mąką.
  • Olej do smażenia powinien być wlany do dużego garnka, co najmniej do 5 cm wysokości. Aby sprawdzić, czy olej jest dostatecznie rozgrzany, należy upuścić na niego małą porcję ciasta – jeśli wypłynie na powierzchnię i zaczynie się smażyć, olej ma dostateczną temperaturę.
  • Smażąc mini pączki w punkcie 7. nie należy kłaść zbyt wielu sztuk na jedną partię do smażenia, aby nie obniżyć zbyt gwałtowanie temperatury oleju. Pączki powinny swobodnie pływać zanurzone w gorącym oleju.
  • Mini pączków nie należy smażyć na zbyt dużej mocy palnika, ponieważ zewnętrzna warstwa ciasta szybko się zrumieni, a środek pozostanie surowy.