Cienkopisy STABILO niezastąpione w pracy

cienkopisy-stabilo-niezastapione-w-pracy

Pośpiech, masa obowiązków i ciągle dzwoniący telefon… Tak często wygląda dzień w pracy.
Jak dobrze zorganizować się by nie zwariować? Co zrobić by o wszystkim pamiętać? Pomocne będzie przestrzeganie kilku reguł i używanie odpowiednich kolorów.
Dlatego na każdym biurku powinny znaleźć się kolorowe cienkopisy STABILO.
Nie jest tajemnicą, że kolory odgrywają ogromną rolę w naszym życiu – tworzą nastrój, wpływają na nasze samopoczucie. Doświadczenia pokazują,
że np. kolor czerwony podwyższa ciśnienie krwi, pobudza do działania, a zielony odpręża i relaksuje. Ale czy wiemy o tym, że przestrzegając kilku zasad oraz używając kolorowych flamastrów czy zakreślaczy można polepszyć swoje możliwości zapamiętywania nawet o 50%?

Według dr Hanny Bednarek z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego prowadzącej badania we współpracy z marką STABILO, jest to możliwe, dzięki zastosowaniu poniższych reguł:


  1. Robiąc notatki czy przygotowując się do prezentacji należy używać kolorów – najważniejsze informacje można podkreślić, zakreślić lub napisać kolorową czcionką. Należy wybierać kolory zgodnie z własnymi upodobaniami, dzięki temu zapamiętywanie nawet najtrudniejszych kwestii stanie się łatwiejsze.

  2. Notatki można ozdabiać wykonując własnoręcznie kolorowe rysunki, ilustracje oraz grafy. Dzięki temu angażowane są obie półkule mózgu – lewa, która odpowiada za logiczne rozumienie i prawa, w której zachodzą procesy związane z wyobraźnią.

  3. Układając plan dnia warto kategoryzować poszczególne zadania zapisując je różnymi kolorami, wprowadzając osobiste dopiski i komentarze, również za pomocą odmiennych kolorów.

  4. Przy robieniu notatek ze spotkania wskazane jest stosowanie jednej z nielinearnych metod,
    takich jak: mapy myśli, metoda Cornella, metoda Outline z wykorzystaniem kolorów.


Kolory mają duży wpływ na poziom zapamiętywania, dlatego w czasie robienia notatek ze spotkań czy też przygotowywania się do publicznych wystąpień warto je wykorzystywać. Podczas notowania idealnie sprawdzą się kolorowe cienkopisy STABILO point 88 - cienkopisy o oryginalnym, sześciokątnym kształcie i białych krawędziach na pomarańczowej obudowie zamknięte skuwką oddającą kolor tuszu. Niewątpliwą zaletą cienkopisów jest właśnie doskonałej jakości tusz na bazie wody, a także wentylowana skuwka oraz pokryta metalem końcówka, zapewniająca długi czas użytkowania.  Bogactwo kolorów STABILO point 88 sprawi, że żadna prezentacja ani wystąpienie publiczne nie będą stanowiły problemu.

W odpowiedzi na potrzeby współczesnych i aktywnych zawodowo kobiet STABILO stworzyło cienkopis point 88 w wersji mini - idealny do każdej torebki. Małe, praktyczne wydanie uwielbianego na całym świecie cienkopisu STABILO point 88 zostało zaprojektowane dla świadomych trendów użytkowniczek. Niewielki rozmiar zestawu, zawierającego 8 żywych kolorów, sprawia, że każda aktywna kobieta może je mieć zawsze pod ręką - w każdej, nawet najmniejszej torebce. Teraz zapiski w kalendarzu czy adnotacje w służbowych dokumentach nabiorą radosnych barw i niepowtarzalnego charakteru.

Więcej informacji na www.stabilo.pl