Kolekcjonerskie breloki dla Empiku od Maurycego Gomulickiego

kolekcjonerskie-breloki-dla-empiku-od-maurycego-gomulickiego-1

Do grona polskich artystów współpracujących z Empikiem dołączył Maurycy Gomulicki, który specjalnie dla sieci zaprojektował serię kolekcjonerskich breloków. Freak Family w oryginalnych osobach Sataniki, Saiko i Soso oraz 12 wariantach kolorystycznych są już dostępne we wszystkich salonach Empik.

W neonowym różu, kontrastowej czerni oraz prowokacyjnej formie doskonale skomponują się z plecakiem, torbą, torebką, nonszalancko zawisną na szlufce ulubionych jeansów i przy kluczach.

Efekt współpracy Empiku oraz znanego artysty jest adresowany do tych, którzy lubią najnowsze designerskie smaczki. „Freaki” są dziwne i filuterne zarazem, ale zdecydowanie dają się lubić.

Chciałem zaprojektować postaci, które byłyby nieoczywiste, zabawne i w przewrotny sposób rozerotyzowane. Freak-i łączą w sobie elementy fetyszystyczne i humorystyczne. Poszukują swojego osobnego miejsca w uniwersum popowych fantazji – mówi Maurycy Gomulicki, autor kolekcjonerskiej serii Freak Family.

Maurycy Gomulicki, artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej, ze swoją oryginalną kolekcją dołączył do grona znanych polskich artystów współpracujących z Empikiem. Warto wśród nich wymienić: Agatę ENDO Nowicką, Andrzeja Tylkowskiego, Andrzeja Wieteszkę, Anię Goszczyńską, Bożenę Rydlewską, Aleksandrę Woldańską-Płocińską oraz Arobala. Unikalną szansą tej współpracy jest upowszechnianie twórczości polskich artystów w formie limitowanych kolekcji autorskich. Wkrótce zostaną zaprezentowane nowe kolekcje kolejnych twórców.

---------------------------------------------

Maurycy Gomulicki – polski artysta grafik, fotograf, antropolog kultury popularnej, autor instalacji plastycznych i krótkich form filmowych oraz serii artystycznych breloków Freak Family. Swoje prace prezentował m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Małej Galerii ZPAF CSW w Warszawie, Galerii FF w Łodzi, a także Centre d\'Art Contemporain w Grenoble (1992), Ernst Múzeum w Budapeszcie (1997) oraz podczas Triennale of Painting i Triennale of Print w Osace (1990, 1991), Videobrasil, SESC, Sao Paulo, Brazylia – Detonadores, OPA, Guadalajara, Meksyk (2005), Cité Administrative, Bruxels (2011). Jego najważniejsze ubiegłoroczne realizacje to Totem (Open\'er, Gdynia) oraz Relax & Luxus (Artloop, Sopot). Na co dzień jest związany z warszawską galerią LeTo. Mieszka i pracuje na przemian w Polsce i Meksyku.