Światowy Dzień Kota

swiatowy-dzien-kota-1

Są niezależne i mają swój charakter, ale potrafią się przytulić i spokojnym mruczeniem poprawić humor swojemu właścicielowi. Tym właśnie koty zaskarbiły sobie miłość człowieka.

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Przy tej okazji warto pomyśleć o tym, jak nieść pomoc bezdomnym zwierzętom. Wiele z nich czeka na nowy dom w schronisku, ale wspierać można na wiele sposobów, np. uczestnicząc do 19 lutego w akcji  „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.Kocie adopcje
Najlepszą formą pomocy jest przygarnięcie czworonoga do domu. Najbezpieczniejsze rozwiązanie to adopcja ze schroniska. Zanim jednak zdecydujemy się na przyjęcie zwierzaka, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach:

- Jeśli posiadamy już własnego kota, zadbajmy o to, by miał on aktualne szczepienia.
- Po adopcji odwiedźmy weterynarza i przeprowadźmy badania kontrolne pupila.
- W przypadku, gdy w domu są inne zwierzęta, ze względów zdrowotnych poleca się najpierw 2 tygodnie kwarantanny kota bez dostępu do rezydentów.
- Jadąc do schroniska po zwierzaka, koniecznie zabierzmy ze sobą transporter do bezpiecznego przewożenia kotów.


Mały gest, wielka pomoc
Tesco wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zapraszają także do wsparcia kotów ze schronisk poprzez włączenie się do akcji  „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.  W ramach programu w dniach 6-19 lutego klienci sklepów Tesco mogą uczestniczyć w zbiórce środków finansowych. W tym okresie 10% wartości każdej sprzedanej karmy (dla psów i dla kotów) marki Tesco zostanie przekazane na bieżące potrzeby 10 schronisk wybranych w drodze internetowego głosowania.

Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” to nie tylko głosowanie i zbiórki karmy. To również zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi muszą zmierzyć się na co dzień schroniska. Chcemy zaprosić internautów nie tylko do głosowania, ale też zostania wirtualnym ambasadorem sprawy. Każdy głos w tej sprawie jest bardzo ważny – mówi Marta Marczuk-Komiszke, koordynator akcji z ramienia Tesco.

Miłość do kotów
Miłość do kotów łączy wiele osób, które chętnie pomagają, biorąc udział w licznych akcjach charytatywnych. Miłośniczką puszystych przyjaciół jest także jedna z ambasadorek akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, aktorka, Agnieszka Kawiorska.

Agnieszka Kawiorska, aktorka:
Mój kot, Pepper to mój najlepszy przyjaciel. Towarzyszy mi w najlepszych i najgorszych chwilach. Zawsze gdy wracam do domu czeka pod drzwiami, chodzi za mną krok w krok i uwielbia aportować zabawki. Kocha się przytulać i mógłby być głaskany godzinami. Jest tez bardzo towarzyski, co ciekawe bardzo szybko zaprzyjaźnia się z psami (ja sama jestem \"etatowa niańka\" psów moich znajomych), one tez go szybko akceptują, śpią przytuleni, a Pepper czyści im futerka. Zachęcam wszystkich do przygarnięcia kotów, a także pomocy tym zwierzętom, które nie mają swojego domu. Nawet mały gest może poprawić ich los.

Aktorka wzięła udział w inauguracyjnej zbiórce karmy na rzecz jednego ze schronisk w Warszawie.