Gruzja zamknięta w butelce. Marani Tsolikauri

gruzja-zamknieta-w-butelce.-marani-tsolikauri

W Gruzji najczęściej pije się biało wino produkowane z regionalnych odmian winogron. Białe – bo jest lżejsze, a Gruzini piją go naprawdę dużo. Z regionalnych odmian – bo to silna, gruzińska tradycja, która sprawia, że wina z tych stron są takie wyjątkowe. Wszystkie te cechy łączy w sobie Marani Tsolikauri.

Produkowane jest z jednej z najbardziej znanych gruzińskich odmian winogron – Tsolikauri. Pochodzą one z rejonów Terjola i Zestafoni w regionie Imereti. Staranny proces produkcji, obejmujący m.in. ręczny zbiór i fermentację w kadziach z nierdzewnej stali, owocuje powstaniem doskonałego białego wytrawnego wina.

Do letniego obiadu

Ciepłe, letnie dni to nie tylko w Gruzji czas, kiedy chętnie raczymy się lekko schłodzonym, białym winem o orzeźwiającym smaku. W Marani Tsolikauri odnajdziemy nuty bananów, jabłek i gruszek, które w połączeniu z przyjemną kwasowością wywołają wrażenie owocowego orzeźwienia. Przełamane zostanie ciekawymi akcentami przypraw, w tym – przede wszystkim – cynamonu. Połączenie to z pewnością docenią nie tylko koneserzy wina, ale wszyscy wielbiciele intrygujących smaków. Dopełnieniem zmysłowych doznań, które zapewnia Marani Tsolikauri, jest aromat białych i żółtych owoców oraz złocisty kolor z zielonkawym odcieniem. To regionalne, gruzińskie wino będzie się bardzo dobrze komponować z daniami z makaronu, a także wieprzowiny oraz kurczaka. Jest to więc doskonała propozycja na lekki, ale pożywny wakacyjny obiad, najlepiej spożywany na wolnym powietrzu.

 

Cena: 34 zł

Butelka: 0,75 l