W letnie upały postaw na lody owocowo - jogurtowe!

w-letnie-upaly-postaw

Wakacyjne miesiące to czas, kiedy dzieci szczególnie chętnie sięgają po słodkie przysmaki, a prym w wybieranych słodkościach wiodą lody. Daj się przekonać do deserów na patyku korzystając z propozycji dietetyków FC Barcelona i zaproponuj dzieciom to co łasuchy w wakacje lubią najbardziej – lody owocowo-jogurtowe ze zdrowym twistem! #Jedzjakmistrz przygotowując zdrowe desery polecane przez piłkarskie gwiazdy!

W upalne dni dzieci szczególnie często sięgają po sztucznie słodzone napoje i zimne desery. Zainspiruj się przepisami przygotowanymi przez dietetyków, którzy na co dzień dbają o piłkarskich mistrzów i zaproponuj im zdrowe odpowiedniki ich ulubionego deseru przyrządzając lody owocowe – jogurtowe. Wspólnie wybierzcie wasze ulubione owoce, a po przygotowaniu mikstury wypełnijcie nią foremki i włóżcie patyczki. Opowiadaj dziecku o tym jak i gdzie rosną jego ulubione owoce. Znajdźcie wspólnie każdy kraj na mapie i poznajcie ciekawostkę na temat owocu, który z niego pochodzi. Zastanawiasz się co jest potrzebne do przygotowania przekąsek polecanych przez mistrzów? To proste!

Do przygotowania pysznych lodów owocowo - jogurtowych potrzebujesz:

Składniki:

  • 300 ml jogurtu naturalnego
  • 2 łyżki miodu
  • Ulubione owoce: mango, kiwi lub truskawka

 

Rozdrobnij ulubione owoce w blenderze kielichowym (np. Beko), a następnie dodaj jogurt i miód. Za pomocą małej łyżeczki wyłóż jogurt do wcześniej przygotowanych foremeklub kubeczków. Następnie włóż do środka patyczki, tak aby po zmrożeniu można było na nich trzymać loda. Mroź przez 4-5 godzin. Podawaj z polewą czekoladową. Smacznego!